حسابداری ابری چیست

حسابداری ابری چیست، در ابتدا باید با عنوان پردازش ابری آشنا شوید، پردازش ابری یعنی بتوان با استفاده ازفضای اینترنت به یک نرم افزار دسترسی داشت، در این صورت نیازی به نصب نرم افزار بر روی سیستم نیست.

حسابداری ابری یا حسابداری آنلاین یعنی شما با استفاده از اینترنت بتوانید در منزل، به نرم افزار نصبی روی سیستم تان در محیط کار، دسترسی داشته باشید. شما از طریق مرورگر وب، می توانید به نرم افزار حسابداری دسترسی پیدا کنید.

 

چرا حسابداری ابری مناسب کسب و کارها می باشد


در این روش می توان با استفاده از اتصال به اینترنت، داد های حسابداری را مدیریت کنید و عملیات حسابرسی را انجام هید. در ضمن اطلاعاتی که در برنامه حسابداری وارد کرده اید، به روز رسانی خواهد شد. این شیوه کمک می کند ارتباط آنلاین مدیریت با حسابدار برقرار شود. به علاوه هزینه های نگهداری داده ها بر روی سرور ابری کمتر از هزینه تهیه نرم افزار بر روی تمامی سیستم هاست.


اهمیت حسابداری ابری


با استفاده از این فناوری، می توان در هر نقطه ای که باشید قادر خواهید بود تمامی فعالیت هایی که بر روی برنامه حسابداری اتفاق می افتد را مشاهده نمایید، و در صورت نیاز، زمانبندی هایی را به منظور اطلاع رسانی به مشتریان در نظر بگیرید. نرم افزار حسابداری تحت وب، برنامه ای می باشد که بوسیله شبکه ای از ارتباطات HTTP در دسترس قرار می گیرند. این نرم افزار بر روی سرور یک شبکه قابل اجراست. برنامه های تحت وب غالبا بوسیله مرورگرها اجرا می شوند. به عبارت دیگر برنامه های تحت وب نسل های بعدی برنامه های کلاینت سرور می باشند. با توجه به این گفته ها برنامه های تحت وب لزوما روی اینترنت اجرا نمی شوند و امکان دارد بر روی شبکه داخلی یک شرکت اجرا شوند.


نتیجه پایانی


البته نرم افزار حسابداری ابری دارای معایبی نیز می باشد بعه عنوان مثال، دسترسی از راه دور به همان میزان که یک ویژگی تلقی می شود، می تواند منفی هم باشد. چرا که اطلاعات حسابداری یک سازمان آنقدر حساس است که به لحاظ امنیتی ارزش ریسک را ندارد.